FATTORIA DA MARIO prostě "frčí"

06.09.2013 17:42

Michaela Hrdličková 

Dobrý den paní Mihulková,

chystám se Vám napsat už delší dobu. Pořád jsem nějak nenacházela čas.

Bez nadsázky mohu říct, že dovolená ve Fattoria da Mario byla zatím nejkrásnější dovolenou, kterou jsme prožili. Toskánsko mě vždy lákalo a životní styl této oblasti nás úplně pohltil.

Ubytování bylo skvělé. Vyhovovala nám vzdálenost k moři i výběr pláží. Měli jsme s sebou kola a líbilo se nám, že nejsme ubytovaní v nějakém hotelu v centru, ale v klidném prostředí farmy. Do centra jsme si mohli kdykoli zajet na kole - cyklostezky byly fajn a nemuseli jsme řešit parkování auta, nějakou tu skleničku vína apod.

Paní domácí byla moc milá a její angličtina roztomilá. Všichni se snažili, abychom si pobyt opravdu užili. Na uvítanou nás čekala láhev vína (mimochodem vynikajícího) a lahvička olivového oleje (několik litrů této dobroty ještě máme doma). Úterní večer s pizzou byl velmi příjemný. Sedělo se na zahradě u dlouhého stolu společně s ostatními obyvateli farmy, ale zřejmě i příbuznými či přáteli domácích. Mělo to správnou italskou atmosféru a musím přiznat, že jsme byli rádi, že na farmě nejsou ubytovaní žádní Češi. Na týden jsme vypustili češtinu a starosti. Byli tam s námi pouze jedni Němci, jinak jenom Italové. Mohli jsme tedy zažívat úplně jiný životní styl než je ten náš. Majitelé se s námi na závěr našeho pobytu rozloučili a věnovali nám pštrosí vejce s originálními obrázky od pana domácího.

Také se nám líbilo, že je na farmě bazén. Přestože normálně bazén k životu nepotřebuje, tentokrát jsme ho využili. Líbilo se nám, že bazén byl dostatečně velký a dalo se v něm plavat a nebyly tam zbytečnosti jako skluzavky apod. Bazén byl i hezky "schovaný" a nenarušoval prostředí farmy. Obzvlášť noční koupání bylo super.

Dovolená byla pohodová, přestože jsme měli s sebou i psa. Pro Italy nikdy nebyl problémem. Byl téměř všude s námi nebo čekal v našem apartmánu.

Zkrátka dovolenou v Cecině mohu doporučit všem, kteří chtějí klidnou dovolenou, poznat italský životní styl, ochutnat dobré víno, kvalitní olivový olej, dát si silnou kávu a výbornou pizzu, zaplavat si v čistém moři, poznávat jiný kraj ze sedla kola.

A hlavně doporučuji Vaše stránky přátelům, kteří hledají dovolenou v podobném stylu. Byla jsem velmi spokojená s informacemi, které jste nám poskytla. Vše bylo pravdivé, nic jste se nesnažila "přikrášlit", fotky odpovídaly realitě, na maily jste reagovala rychle a celé "zařizování" dovolené bylo bezproblémové a na místě nás pak nečekalo žádné nepříjemné překvapení.

Takže velké díky za naší krásnou dovolenou patří i Vám.

S přáním všeho hezkého

Michaela Hrdličková

Dovolená s dětmi ve FATTORIA DA MARIO

04.08.2014 12:01

Jana Sumková, Šumperk 

Dobrý den paní Mihulková,

Ve Fattoria da Mario jsme byli opravdu spokojeni, dala jste nám dobrý tip na místo, kde se dá trávit dovolená s dětmi. Je zde klid a opravdová oáza nejen pro dospělé, ale i pro děti, které tady milují. Giovanna i Mario jsou velmi milí a přátelští, během pobytu si nás krásně hýčkali, na farmě vše fungovalo, opravdu jsme bez jakýchkoliv námitek. Takže pro nás bylo konstatování - bylo to krásné, ale krátké! Naše děti také dostaly jako dárek od Giovanny a Maria vyfouklé pštrosí vajíčko i s věnováním! Což pro ně byl krásný dárek, jelikož to samé vajíčko si byly naše holky vlastnoručně sesbírat pár dnů předtím v pštrosí ohradě a taky nám z něj Giovanna udělala domácí tagliatelle... mimochodem výborné...
Co se týká tipů na případné výlety a krásná místa, kde jsme byli, tak samozřejmě doporučujeme jet do vnitrozemí a kochat se jen tak přírodou a vůněmi Toskánska a taky krásnými statky, kde se dá dobře najíst a v neposlední řadě je tady řada krásných městeček, které stojí za podívanou. My navštívili bohužel jen San Gimignano a Volterru, více jsme nestihli. Ale i tak kouzlo krámků a zapadlých obchůdků, kavárniček a taky krásných muzeí, to nelze odolat.
Co se týká moře, tak bílé pláže Rosolina Solvay jsou krásné, ale jejich dostupnost poněkud horší, najít místo na parkování je opravdu oříšek. Proto jsme raději vyrazili dolů směrem k Follonice, kde jsou cestou klidnější a dostupnější místa ke koupání a taky ke koukání.
Člověk by se tzv. rozplýval ještě dlouho a dlouze, ale já bych to shrnula tím čím jsem začala - bylo to krásné, ale krátké, takže se sem určitě musíme vrátit!!
Mějte se krásně a hezký zbytek léta.
Jana Sumková, Šumperk

Pštrosí farma i letos vede

12.06.2014 08:19

Ondřej Štefek 

Dobrý den paní Mihulková,

chtěl bych vám dodatečně poděkovat za poskytnuté služby a doporučené místo pro dovolenou. Pobyt na farmě proběhnul bez problémů. Paní majitelka byla velmi příjemná a profesionální a dokonce chválila spolupráci s vámi její lámanou angličtinou. S tou mají problém stejně všichni v Toskánsku, ale ve finále to příliš nevadilo. Využili jsme i vašich tipů na výlety a většinu z nich jsme absolvovali. Především oceňuji fakt, že jsme tam byli mimo sezónu a podmínky tam byly více než příjemné.

Děkuji a přeji hezký den, Ondřej Štefek

Krásná dovolená na Pštrosí farmě u moře

04.07.2013 14:36

Naďa Kudělková 

Přeji hezký den, paní Mihulková,

Dovolená ve Fattoria da Mario byla úžasná, ubytování krásné, prostorné, bazén pan majitel každé ráno poctivě čistil, nově je tam i vířivka, pštrosi byli pro naši dceru příjemným zpestřením, majitelé příjemní, ochotní, akorát tu pizzu nám neudělali, ale ještě nebyla sezona, 1. týden jsme tam byli s rodinkou Němců sami, 2. týden přijela příjemná rodina z Česka a 1 z Itálie, ale zase mi paní Giovanna přinesla domácí tagliatele z pštrosích vajec.

Počasí kromě prvního dne bylo dokonalé. Co se týká internetového připojení fungovalo perfektně, rychle, v celém areálu, dokonce i manžel skypoval ve vířivce s našimi syny doma.

Jezdili jsme na kole na pláž na "bílé písky" u Rosignana (asi 11 km příjemná projížďka), je tam hodně cyklostezek, takže po hlavních cestách jsme jezdili minimálně. Pláže v Cecina mare se nám, ale moc nelíbily, tmavý písek, spíše štěrk, takže jsme většinou skončili "na bílých" jak říká naše 4-letá dcera. Jinak Cecina mare na večerní pizzu, zmrzlinu byla fajn, celkem to tam i žilo na to, že nebyla,ještě ta pravá sezona, s parkováním nebyl problém, v sezoně to ale musí být husté!

Krásné pláže jsme objevili a také tam párkrát byli pod Piombinem (asi tři čtvrtě hodiny autem) v národním parku- mám dojem že se jmenuje Stevaria, nebo tak nějak, je to oceněné modrou vlajkou a moře opravdu průzračné, na veřejných plážích čisto, výhled na Elbu , celkem málo lidí- krása. Jinak jsme navštívíli Populonii, krásná vyhlídka, tu Elbu jsme letos časově nezvládli.

Navštívili jsme Sienu- je opravdu krásná, ale dost lidí, na kolech jsme projeli takové zvláštní místo za Sienou, zvláštní krajina, velké kopce z hlíny, -Crete Senesi (manžel je vášnivý fotograf) a večer jsme ještě zvládli starý kostel bez střechy San Galgáno, opět kvůli focení. Tu mě dcera pobavila, když už za celý den znuděná čekáním "až si táta nafotí" prohlásil "No my jsme klásné a on si fotí nějaké blbosti" měli jsem za úkol obléct si nějaké hezké šaty, že nás bude fotit, ale on se přidal k nějaké partě italských podobných maniaků, nebo profíků ze stativy a čekali na světlo. Cesta zpět však byl zážitek, minimálně 100 km možná i více v serpentýnách .

Ještě jsme byli v Livornu v akváriu, cestou je fajn zastavit na krásném majáku Tore di Calafuria, je tam několik restaurací-pizérií nad mořem.

14 dní uteklo jako voda, bylo to opět úžasné, mockrát díky za zprostředkování.

Příležitostně , Vám přes úschovnu zašlu pár zajímavých fotek.

Krásné léto a pohodové klienty

zdraví

Naďa Kudělková

Poděkování - Ubytování ve Fattoria da Mario

27.08.2012 15:38

Orságovi, Šternberk 

Dobrý den paní Mihulková,

v sobotu jsme se vrátili z Toskánska, kde jste nám zprostředkovávala ubytování ve Fattoria da Mario. Chtěli jsme Vám touto cestou poděkovat za Vaše služby i rady na cestu. Vše proběhlo přesně dle našich představ a v regionu jsme strávili moc příjemné chvíle. Reference na Vás budeme rádi poskytovat dál našim známým.

Jak samotná farma, tak okolí byly kouzelné víc než jsme (z fotek z internetu) čekali. Také majitelé byli pohodoví a cokoliv jsme měli za dotaz nebo prosbu, tak ihned splnili, poradili. Také i přes jazykovou bariéru byli velmi srdeční a snažili se komunikovat anglicky.
Doprava samotná byla celkem v pohodě, zácpy jsme nezažili, problém nastal při parkování v městech u moře (Cecina mare apod.) a u pláží od pátku do neděle. Přes týden už to bylo lepší. Částečně jsme to ale již čekali. V některých lokalitách bylo prakticky nemožné zaparkovat. Děsivé to ale bylo na Elbě, což ale k době a velikosti ostrova je normální. Auta tam parkovala doslova na každém kousíčku volné plochy. Problém nebyl jen v Portoferraio, kde bylo obrovské parkoviště vedle přístavu.

Vše ostatní ale bylo super, farma, její majitelé, služby. Vše na velmi vysoké úrovni.
Jsem již několik let zvyklý cestovat za dovolenou po celé Evropě, toto byla ale zatím nejkrásnější dovolená.

Moc děkujeme a přejeme hezké dny,
Orságovi, Šternberk