JEDNA Z NEJKRÁSNĚJŠÍCH REFERENCÍ OD KLIENTKY NA AGRITURISMO BORGO DELLA PIEVE

26.12.2014 17:38

Hlavně bych Vám ráda napsala, že jsme byli velmi spokojení s Vašimi službami, abyste měla nějakou zpětnou vazbu. Omlouvám se, že píšu takto pozdě, ale teď během Vánoc mám konečně čas.

Naše dovolená v Itálii nezačala v Toskánsku, ale v Alpách. Strávili jsme tam skoro celý týden, jezdili na kole, koupali se v jezerech, bydleli v nádherné horské vesničce a užívali si setkání s milými lidmi, popíjení silné kávy a lahodného vína. Potom jsme přežili sobotní přesun po italských dálnicích a dorazili jsme do Borgo della Pieve. Bez problému jsme našli naše agroturismo a velmi milou paní domácí jsme byli ubytovaní v apartmánu Papavero. Opět Vámi dodané informace a fotografie nelhaly. Místo bylo kouzelné, apartmán posazený v olivovém háji, pár kroků bazén, který byl velmi příjemný obzvlášť, když jsme se vraceli na kole "domů", tedy do kopce.

Moc rádi jezdíme na kole a zde jsme je tedy opravdu využili. Na kole jsme navštívili i Florencii, která je v srpnu plná lidí. Kola jsem vezli na střeše auta, které jsme bez problému zaparkovali asi 10 km od Florencie a pak jsme šlapali podél řeky. Kousek od Davida jsme kola zamkli, centrum jsme prošli pěšky a opět jsme vyrazili na kolech na Michelangelovu vyhlídku, která opravdu stála za to. A vůbec celá Florencie stála za vidění.

Dalším nezapomenutelným městem byla pro nás Lucca, kterou jste nám doporučila. Ještě nikdy jsme nejezdili na kole po hradbách. Obkroužili jsme celé město a pak navštívili centrum, které sálá historií.

Dvakrát jsme také zajeli k moři. Po dálnici jsme tam byli velmi rychle. Jednou nás uvítaly prázdné pláže a divoké vlny. Což nám vůbec nevadilo, spíš naopak. Voda je krásný živel. Nesmím zapomenout, že všude se výborně vaří. U moře jsme ochutnali různé "potvory" a ryby - snad nikdy mi tak nechutnaly. A toskánské dobroty jsou úžasné! Víno frizzante, smrtící kafe, výborné cantuccini, olivový olej, rajčata, pasta... A to nemluvím, když nám paní Daniela uvařila domácí těstoviny - to byla lahoda.

Senzační byl také nákup vína a oleje u pana domácího. Pyšně nás zavedl do sklípku, kde nám své produkty ochotně předvedl. Olej byl mnohem levnější než v letáčku, který nám dali. A víno? To bylo skoro vždy místo zboží "present". Bylo vidět, jak jsou spokojení a mají rádi život. Peníze je ani tak nezajímali. S potěšením rozdávali radost a moc se jim to dařilo. Víno si už kupuju tady v Čechách (samozřejmě italské a většinou frizzante) a olivového oleje mám zásobu do dalšího léta, kdy snad znovu navštívíme Toskánsko.

Také bych Vám ráda poděkovala za Vaši návštěvu v našem agroturismu. Bylo to velmi milé. Žijete na velmi krásném místě, v krásném městě, obklopená milými lidmi. Děkujeme za Vaše rady a doporučení. Např. setkání s Češkou Veronikou v místní pizzerii bylo příjemné. Nejvíc mě pobavilo, když jsme si zase jednou v češtině objednávali a dcera chtěla broskvový džus. Veronika si nemohla vzpomenout, co je broskev a tak jsem stejně musela objednat peach juice. Ale bylo to roztomilé. Kdyby si Veronika vzpomněla na blázny na kolech, kteří v srpnu zabrousili do pizzerie v Pieve, tak ji od nás pozdravujte. Určitě se s ní vídáváte.

Zkrátka zážitků spousta. Je toho tolik, co bych Vám ráda napsala (jako byste to neznala). Třeba ten místní kostel, kde jsme procházeli po nějaké svatbě, kdy se na zemi válela snad tuna rýže (jako byste to neznala).:-) Nebo ta zmrzlina!

Zážitků bylo zkrátka hodně a energii z nich čerpám ještě dnes.

Pozdravujte od nás Toskánsko, mějte se krásně a snad v létě zase v Itálii na shledanou.

Michaela Hrdličková s rodinou