PROFÍCI V TORRE DI LARI

24.08.2015 14:52

Vážená paní De Rosa,

chtěla bych Vám poděkovat za Vaše služby a napsat pár řádků o naší dovolené (tentokrát i dříve než na Vánoce). :-)
Naše dovolená opět nezačala v Toskánsku, ale u jezera Lago di Ledro. Což se ukázalo jako výborná volba, neboť v této době byla v Toskánsku taková vedra, že i Italové toho měli plné zuby. Hodně vysoké teploty jsme zažili pouze jeden den po příjezdu do Lari a stačilo nám to. I když letos to prý v Čechách bylo snad ještě horší než v Itálii. Během týdne jsme zažili 3 bouřky a přestože někdo by možná nadával na "propršenou dovolenou", my si je užili. Vidět Šikmou věž v průtrži mračen to se nestává každý den!
Naše ubytování v Lari bylo úžasné! Měli jsme opět s sebou kola a psa. Psů bylo v našem termínu v agroturismu 5! A v pohodě, naprostá spokojenost, milé chování a tolerance jak ze strany majitelů agroturisma, tak ostatních páníčků.
Krásně jsme si odpočinuli od češtiny a angličtina nebyla nikdy problémem, i když ta italská, zpívaná. :-) Fabio, Tatiana i jejich dcera Serena byli velmi milí, vstřícní, přátelští a snažili se, aby si jejich hosté dovolenou užili. Člověk cítil, že si ho jako hosta váží a není jen dalším kusem, který přináší peníze. Fabio neustále nosil dlouhé kalhoty a košile s dlouhým rukávem i ve velkých vedrech. Jeden host se ho ptal, proč nenosí jen něco lehkého. Fabio nám vysvětlil, že se to nehodí, aby před hosty chodil polonahý. Blázen? Nebo jeden z důkazů, že si váží hosta a bere svou práci vážně?
Určitě bych všem doporučila ochutnávkový večer vín, sýrů a marmelád. Byl to zážitek. Věděli jste třeba, že existuje cibulová marmeláda? Já ne. A byla výborná!
Zahrada kolem našeho ubytování byla rozlehlá, plná olivovníků a ovocných stromů. Nějak sem hezky zapadl i ten bazén, který byl velmi příjemný především po našich návratech na kole. A ten výhled! Koukat na středověký hrad, který byl téměř na dosah. Nádhera!
Městečko Lari nám úplně učarovalo. Každé ráno, zatímco dcera ještě spala, jsme s manželem sedli na kolo a jeli pod hradby na kapučíno a croissant. Mňam. A toho pozorování kolem. Líné kočky, které se toulaly ulicemi dokud ještě není vedro. Lidé, kteří se vítají jakoby se neviděli 5 let (i když to bylo včerejší večer - já je viděla, u toho samého baru!) a dávají si ty dva loky ranní kávy. A ty večery v Lari! Dědkové, co si dali opět kávu nebo nějakého panáka a hlasitě debatovali (sice jsem jim vůbec nerozuměla, ale určitě to nebylo nic menšího než celosvětový mír), zatímco slunce jako obrovský pomeranč zapadalo za hradby a člověk byl rád, že už není takové vedro. Popíjení vína, které bylo pokaždé dobré, ať už bílé, červené nebo frizzante. Nebo řezník v Lari, který je hrdý na to, co prodává a dá Vám ochutnat své dobroty a čeká na Vaši reakci, po které se dme pýchou. A samozřejmě zmrzlina, kterou v Čechách normálně nejím, ale v Itálii si ji dávám po kilech.
Je spousta drobností, které máme na Itálii rádi. A nemusí to být jen v Lari. Je to vůbec takový jiný běh času, který je pomalejší a klidnější. Nebo prostírání, které před Vás dají než budete jíst a které je většinou papírové a než přinesou jídlo, tak dcera si něj kreslí. A čerstvé těstoviny, které náramně chutnají. Káva, kterou Vám donesou vždy v upatlaném hrnku (ta poslední kapka se nikdy netrefí do hrnku, ale na hrnek). Způsob jízdy v autě, který mi vyhovuje daleko víc než v Čechách - vždyť na tom kruháči je přece místa dost pro všechny! Bazalka a rozmarýn, který všude roste jako plevel a voní do dálky. Aperol spritz, který popíjím a pozoruji kousky ledu v něm a přemýšlím, kde ta paní Zuzana všude jezdila, jak objevovala jednotlivá agroturisma a trochu té ženské závidím. :-)
Bylo to nádherné a my Vám děkujeme za zprotředkování a doporučení - opět jste se trefila!!! Přejeme spoustu spokojených klientů.


Mnoho pozdravů z Čech posílá

Michaela Hrdličková s rodinou

P.S. A závidím Vám babí léto v Toskánsku. Stále čtu Váš FB a je mi moc líto, že díky svému povolání učitelky mohu cestovat jen o prázdninách. Ba ne, já si nestěžuju. Z letních zážitků v Itálii budu čerpat energii ještě v zimě. Vždyť zase musím uznat, kdo má tolik volna jako já? To je zase druhá stránka věci.

Takže ještě jednou díky za vše. Vybíráte opravdu skvosty.
A mnoho pozdravů "mé" drahé Itálii!