Procházka ve vinici se skleničkou vína z Montecarla,

aneb za vším hledej Karla IV. 

Vinařství, které navštívíte se nachází v malebném středověkém městečku Montecarlo, které leží na hranici mezi městy Lucca a Florencie. V této oblasti se pěstovalo víno již od dob starých Římanů. Vždyť i původní název města byl Vivinaia, přejmenovaný v roce 1333 na Montecarlo na počest českého císaře Karla IV, který město založil.

Než začneme ochutnávat, provedeme vás vinicemi useldosti a seznámíme s historií a odrůdami, které se na tomto rozlehlém pozemku pěstují. Bude to příjemná procházka s nádhernýmí vyhledy, nicméně doporučujeme pohodlné boty.

Po návratu z vinic vám ukážeme starodávný sklípek, kde se momentálně nachází 60 sudů ze slavonského dubu o objemu 100 hl, a pak přijde ten správný čas na ochutnávku. Uskuteční se buď pod pergolou naproti sklípku, anebo přímo ve sklípku, podle toho, co nám dovolí počasí.

 Degustovat budeme celkem 6 vín:

Montecarlo Bianco DOC; Vermentino IGT; Orange del Teso IGT; Montecarlo Rosso DOC; Montecarlo Rosso Riserva DOC; Anfidiamante IGT (Super Tuscan)

Degustace bude doprovázena malým občerstvením (salámy, sýry, chléb a panenský olivový olej). 

Vzhledem k tomu, že vinařství vyrábí i dokonalé a naprosto luxusní Vin santo (svaté víno), jehož nejstarší ročníky zrály v sudech z kaštanového dřeva 25 let, nabízíme klientům i ochutnávku  Vin Santo a mandlové sušenky cantuccini. 

Po ochutnávce vám bude k dispozici obchod, kde si můžete zakoupit všechny produkty vinařství, včetně jejich vlastního extra panenského olivového oleje.

 Po celou dobu bude s vámi přítomen česky mluvící průvodce, který se s místním enologem bude snažit, aby váš zážitek byl dokonalý.

Těšíme se na Vás.


Přihlaste se včas, ať to nepropásnete