PONTE DI DANTE

⚜️LEGENDA ⚜️

Na venkově, nedaleko Florencie, stojí malý kamenný most, který nese jméno legendárního Dante Alighieriho. Říká se mu Ponte di Dante a je spojen s touto historkou:

V době, kdy ve Florencii zuřily neustálé boje mezi Guelfy a Ghibelliny, musel politicky činný Dante Alighieri po prohrané bitvě utéct z města, aby se vyhnul k odsouzení a následnému trestu smrti. Dostal se do zdejšího kraje, kde se převlékl za venkovana. A právě, když stál na tomto mostě, potkal vojáky, kteří měli za úkol pátrat po uprchlíkovi. Vojáci ho zastavili a křičeli na něj:

"Hej ty, neviděl jsi tady muže jménem Dante Alighieri? "

A Dante jim odpověděl: " C´era quando c´ero", tedy byl tady, když jsem tu byl já.

Vojáci si poklepali na čelo, protože odpovědi vůbec neporozuměli a pokračovali v cestě. Unavený Dante se pak vydal do kopců hledat nocleh a narazil na tento malebný domeček, který v té době sloužil jako seník, ve kterém nakonec strávil více než jednu noc a s dcerou místního sedláka zde prožil mnoho příjemných chvil 😊

V ě ř í t e ⭐ n e v ě ř í t e ?

V každém případě si přijeďte odpočinout a prohlédnout místa, kudy kráčela slavná historie. Třeba se vám na místě, kde spával Dante, bude něco příjemně lechtivého zdát.