Doprava

Dopravu do Itálie si zajistí každý účastník pobytu individuálně.

Pokud je to ve vašich silách, schopnostech a možnostech, rozhodně vám doporučujeme přijet do Toskánska autem. Cesta trvá přibližně 10-12 hodin a zvládnete ji "na dvě nádrže a na dvě kafe". Jeďte však odpočatí a vše si pečlivě zmapujte předem na internetu. Doporučujeme vám využít kalkulačku mýtného na stránkách Italských dálnic, která vám po zadání výchozího a cílového bodu spočítá přesnou výši dálničních poplatků.

Pokud nepojedete vlastním autem, doporučujeme si předem zajistit online pronájem auta v půjčovně, nejlépe v místě příjezdu autobusu/vlaku nebo příletu letadla, abyste se mohli účastnit našich programů a pohybovat se na toskánském venkově, kde do mnoha míst žádná hromadná doprava nejezdí. V půjčovnách po vás budou chtít embosovanou kartu, vystavenou na jméno objednavatele, který je současně i řidič. Při registraci dvou řidičů budete muset uhradit extra poplatek. Bezpečnostní depozit, který vám na několik dnů budou zadržovat na kartě, začíná na částce cca € 400.

Pokud se ale necítíte ani na pronájem auta v Itálii, nebo zkrátka neřídíte, rádi vám zajistíme transfer z/na letiště nebo místo příjezdu vlaku či autobusu ve Florencii nebo v Pise. Cenu uhradíte na místě přímo řidiči. K přepravě na jednotlivá místa v rámci našeho programu pak můžete využít služeb taxi. Musíte ale udělat objednávku s předstihem a počítat s vyšší cenou.