FATTORIA MEDIOVEALE

FATTORIA MEDIOEVALE

Oblast: Pescia - Svizzera Pesciatina

Vzdálenost od moře: 55 km

Služby: ubytování ve stylových apartmánech v kamenných domech, bazén, restaurace/snídaně, degustace vína, oleje a dalších domácích produktů, disc golf, nordic walking, geocaching.

POPIS USEDLOSTI

V toskánských kopcích, v srdci Toskánského Švýcarska, v oblasti zvané 10 Castella leží unikátní farma "Fattoria Medioevale".

Jedná se o několik kamenných domů, rozesetých na ploše několika hektarů, které jsou všechny pečlivě zrekonstruovány ve starém toskánském stylu, všechny s dech beroucimi panoramatickými výhledy do údolí.

Svým hostům nabízí pohodlné ubytování, možnost koupání v bazénu, klid, relax a odpočinek, ale i aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, trekking, disc golf, geocaching, nordic walking i skvosty toskánské kuchyně.

Bazén je společný pro hosty všech sedmi domů.

Je 6 m široký a 12 m dlouhý, plný čerstvé vody z místního pramene.

APARTMÁNY 

Apartmány jsou pohodlně zařízeny ve venkovském, toskánském stylu a plně vybaveny.

Ve většině domů jsou ložnice umístěny v patře, kam vedou často velmi příkré schody. Zvažte prosím pobyt na tomto místě v případě starých osob a velmi malých dětí.

CASA DI ZANO

Samostatný dům pro 5-6 osob, 70m2

Unikátní místo, maximální soukromí, bazén téměř před okny, venkovní posezení se zahradním nabytkem i s houpacími sítěmi. Nedaleko dětské hřiště a hned vedle začíná první jamka na discgolf.

Apartmán je vybaven kuchyní s jídelnou se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, prostorným obývacím pokojem, 1x ložnice s manželskou postelí, 1x ložnice s francouzskou postelí (š.130 cm), půdní prostor s dvěma spojitelnými lůžky, koupelna s vanou i sprchovým koutem.

Další vybavení: TV sat, krb v obývacím pokoji, venkovní pergola, zahradní nábytek, BBQ, parkoviště u domu. Vzdálenost od bazénu 10m.

CASETTA DI ZANO

Samostatný dům pro 6 osob, 92m2

Stejně unikátní místo jako to předchozí, maximální soukromí, bazén téměř před okny, venkovní posezení se zahradním nabytkem. Nedaleko dětské hřiště a hned vedle začíná první jamka na discgolf.

Vchod do domu je na vyvýšené terase, takže kuchyň, obývací pokoj a jedna ložnice je v 1.poschodí a noční část domu v přízemí.

Apartmán je vybaven kuchyní s jídelnou se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, prostorným obývacím pokojem, 2x ložnice s manželskou postelí, 1x ložnice s dvěma oddělenými lůžky, 2x koupelna.

Další vybavení: TV sat, krb v obývacím pokoji, venkovní pergola, zahradní nábytek, BBQ, parkoviště u domu. Vzdálenost od bazénu 10m.

CIMA A ZANO

Tento dům je na nejvyvýšenějším místě farmy a uvnitř má celkem 3 apartmány. Všechny mají samostatný vchod, zahrádku s posezením a BBQ.

Parkování u domu. Vzdálenost od bazénu: 300m.

Dům se da pronajmout i celý, pro velkou rodinu či skupinu. Celkem pro 12 osob.

Apartmán ALFIERO

Apartmán pro 4 osoby, 80m2

Apartmán je situován do dvou pater: v přízemí kuchyně se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, prostorným obývací pokoj s krbem. V 1.poschodí 1x ložnice s manželskou postelí, 1x ložnice s dvěma oddělenými lůžky, koupelna.

Další vybavení: TV sat, krb v obývacím pokoji, venkovní pergola, zahradní nábytek.

Apartmán TINAIA

Apartmán pro 6 osob, 78m2

Apartmán je situován do dvou pater: v přízemí kuchyně se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, prostorným obývací pokoj, 1x ložnice s manželskou postelí. Na zvýšeném poschodí (mezonetu) 1x ložnice s manželskou postelí, koupelna. V 1.poschodí, které má další samostatný vchod, 1x ložnice s dvěma oddělenými lůžky, koupelna.

Další vybavení: TV sat, venkovní pergola, zahradní nábytek.

Apartmán FIENILE

Apartmán pro 2 osoby, 42m2

Apartmán je situován do dvou pater: v přízemí kuchyně se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, prostorný obývací pokoj, koupelna. V 1.poschodí 1x ložnice s manželskou postelí.

Další vybavení: TV sat, venkovní pergola, zahradní nábytek.

CASA TREMIGNANI

Samostatný dům pro 8 osob, 110m2

Stejně unikátní místo jako to předchozí, maximální soukromí, venkovní posezení se zahradním nabytkem a BBQ. Parkování v místě.

Od tohoto domu začíná trekkingová stezka Gileta - výstup do kopců lesem, s návazností na další stezku zvanou Valleriana Trekking, která spojuje oblast Lukky, Collodi, Pesci a Pistojské hory. Trasa pro náročné a zkušené.

Dům je situován do 3 pater.

Přízemí: obývací pokoj s krbem, jídelna, kuchyň se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, 1x ložnice s dvěma oddělenými lůžky, koupelna.

1. poschodí: 1x ložnice s manželskou postelí, 2x koupelna.

2. poschodí: 1x ložnice s manželskou postelí, 1x ložnice s dvěma oddělenými lůžky, koupelna.

Další vybavení: TV sat, krb v obývacím pokoji, venkovní pergola, zahradní nábytek, BBQ, parkoviště u domu.

Vzdálenost od bazénu 800m.

CASA SONDINO

Tento dům disponuje celkem 3 apartmány. Všechny mají samostatný vchod, zahrádku s posezením a BBQ. Parkování u domu. Vzdálenost od bazénu: 1 km.

Dům se da pronajmout i celý, pro velkou rodinu či skupinu. Celkem pro 12 osob.

Apartmán I CINGHIALI

Apartmán pro 4 osoby, 52m2

Apartmán je situován do dvou pater: v přízemí kuchyně se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, obývací pokoj, 1x ložnice s manželskou postelí, koupelna. V 1.poschodí 1x ložnice s dvěma oddělenými lůžky, koupelna.

Další vybavení: TV sat, venkovní pergola, zahradní nábytek.

Apartmán CASA DI PIETRO

Apartmán pro 6 osob, 75m2

Apartmán je situován do dvou pater: v přízemí kuchyně se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, obývací pokoj, 1x ložnice s dvěma oddělenými lůžky. V 1.poschodí 1x ložnice s manželskou postelí, 1x ložnice s dvěma oddělenými lůžky,2x koupelna.

Další vybavení: TV sat, venkovní pergola, zahradní nábytek.

Apartmán LE STALLE

Apartmán pro 2 osoby, 40m2

Apartmán je situován do dvou pater: v přízemí kuchyně se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, obývací pokoj s krbem, koupelna. V 1.poschodí 1x ložnice s manželskou postelí.

Další vybavení: TV sat, venkovní pergola, zahradní nábytek.

CASA PIASTRICCIO

Travnatá zahrada u domu je ideální pro rodiny s dětmi. Děti pak lze zabavit i v nedaleké školce s malými prasátky, které děti mohou krmit ovocem, zeleninou a chlebem.

1 místnost tohoto domu slouží jako prádelna na žetony a je k dispozici i dalším hostům z okolních apartmánů.

Tento dům disponuje celkem 2 apartmány. Všechny mají samostatný vchod, zahrádku s posezením a BBQ. Parkování u domu. Vzdálenost od bazénu: 700 m.

Dům se da pronajmout i celý, pro rodinu či skupinu. Celkem pro 6 osob.

Apartmán CASA GRANDE

Apartmán pro 4 osoby, 75m2

Apartmán je situován do dvou pater: v přízemí kuchyně se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, obývací pokoj s krbem, 1x ložnice s manželskou postelí, koupelna. V 1.poschodí 1x ložnice s dvěma oddělenými lůžky.

Další vybavení: TV sat, venkovní pergola, zahradní nábytek.

Apartmán CASA PICCOLA

Apartmán pro 2+1 osoby, 47m2

Apartmán je situován do dvou pater: v přízemí kuchyně se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, obývací pokoj. V 1.poschodí malý průchozí pokojíček s gaučem, který lze v případě nutnosti použít jako přídavné lůžko, 1x ložnice s manželskou postelí, koupelna.

Další vybavení: TV sat, venkovní pergola, zahradní nábytek.

PODERE VILLA

Tento dům disponuje celkem 2 apartmány. Všechny mají samostatný vchod, zahrádku s posezením a BBQ. Parkování u domu. Vzdálenost od bazénu: 2,5 km.

Dům se da pronajmout i celý, pro rodinu či skupinu. Celkem pro 6 osob.

Apartmán CASA DI GIGI

Apartmán pro 4 osoby, 75m2

Apartmán je situován do dvou pater: v přízemí kuchyně se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, obývací pokoj, V 1.poschodí 1x ložnice s manželskou postelí, 1x ložnice s dvěma oddělenými lůžky, koupelna.

Další vybavení: TV sat, venkovní pergola, zahradní nábytek.

Apartmán METATO

Apartmán pro 2+1 osoby, 38m2

Apartmán je situován do dvou pater: v přízemí kuchyně se všemi potřebnými elektrospotřebičemi a nádobím, obývací pokoj. V 1.poschodí 1x ložnice s manželskou postelí, koupelna.

Další vybavení: TV sat, venkovní pergola, zahradní nábytek.

CASA DI VETRO

CASA DI MEZZO

UPOZORNĚNÍ:

Ve všech domech a apartmánech jsou ložnice umístěny v patře, kam vedou často velmi příkré schody. Zvažte prosím pobyt na tomto místě v případě starých osob a velmi malých dětí.

CENY jsou variabilní dle denní nabídky agrofarmy. Vyžádejte si přesnou cenu v agentuře dle termínu Vašeho pobytu.

Minimální pobyt:  3 dny, v hlavní sezóně 1 týden sobota-sobota

PLATBA:

 • Záloha na rezervaci: 50 % z celkové ceny
 • Doplatek: 1 měsíc před příjezdem 

CENA ZAHRNUJE:

 • spotřeba el.energie, plyn, voda
 • ložní prádlo
 • hřiště na Disc golf
 • zapůjčení disků na Disc golf
 • bazén
 • BBQ
 • Wi-fi (prozatím pouze v recepci a v Casa Sondino)

DOPLATKY NA MÍSTĚ:

Vratná kauce - 0

Finální úklid - 0

Turistický poplatek 1 Euro/os/den (netýká se dětí do 12 let)

OSTATNÍ:

 • Malá zvířata povolena po dohodě s majitelem - 25 euro/týden

CHECK IN: 15-19,00h  CHECK OUT: 10,00 h

VZDÁLENOSTI:

 • Florencie - 65 km
 • Pisa - 50 km
 • Pistoia - 44 km
 • Lucca - 30 km
 • Vinci - 35 km
 • Collodi - 9 km
 • Siena - 130km
 • moře - 55 km

PRODUKTY FARMY:

 • Olivový olej Extra Vergine
 • chov prasat Cinta Senese
 • kaštany a kaštanová mouka
 • med

AKTIVITY

 • degustace s občerstvením
 • kurzy toskánské kuchyně
 • snídaně na terase domu Casa Sondino

DISC GOLF

Největší atraktivitou je ovšem možnost zahrát si DISCGOLF, který je hostům farmy k dispozici ZDARMA.

Discgolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců na celém světě. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů - tedy hodů.

Discgolf může hrát každý. Je to ideální sport na nedělní odpoledne pro celou rodinu - od capartů po babičky. Diskem se naučíte házet za pár minut a nezáleží na věku, pohlaví ani fyzické zdatnosti - stačí si jen zvolit cíle ve vhodné vzdálenosti a můžete soutěžit. Jako rekreační sport v sobě discgolf spojuje pobyt v přírodě s fyzickou i psychickou aktivitou a pomáhá tak v udržení dobré tělesné kondice i odreagování od starostí všedních dnů. Discgolf je finančně nenáročný - kromě disku nepotřebujete žádné další náčiní.

Na Farmě Vám zapůjčí disky na požádání a můžete se pustit do hry.