FATTORIA DIAMANTE 

Oblast: MAREMMA - GROSSETO

Vzdálenost od moře: 6 km

Služby: ubytování v luxusních apartmánech, vilkách , zahrada, bazén, restaurace, wellness, dětské hřiště, bazén pro psy

POPIS USEDLOSTI

v samém srdci jižní Maremmy, mezi Grossetem a etruským pobřežím leží tato překrásná, usedlost "Fattoria Diamante", která nabízí relax, odpočinek i zábavu nejen pro velké a malé, ale i pro vaše domácí mazlíčky.

Usedlost má k dispozici několik bazénů, restauraci, dětské hřiště, hřiště na volejbal, tenis či ping-pong.

BAZÉN A ZÓNA RELAX

APARTMÁNY

Všechny apartmány jsou zařízeny v překrásném toskánském stylu,  mají své soukromí, malou či velkou zahrádku, krytou terasu nebo pergolu se zahradním nábytkem. 

Monolocale Calipso, 22mq,  pro 2 osoby

Útulný, malý apartmán - jedna velká místnost pohodlně vybavená - manželská postel, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi, klimatizace s nastavitelnou teplotou, koupelna s hydromasážní vanou, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf. Krytá terasa se zahradním nábytkem (stůl s ručně malovanou keramickou deskou a židle z kovaného železa), malá zahrádka s barbeque a houpací sítí.

Junior Suite Zodiaco, 25mq, pro 2+1 osob

Útulný, malý apartmán sektorově rozdělený a pohodlně vybavený - manželská postel s baldachýnem, gauč, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi, klimatizace s nastavitelnou teplotou, koupelna s hydromasážní vanou, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf. Krytá terasa se zahradním nábytkem (stůl s ručně malovanou keramickou deskou a židle z kovaného železa), malá zahrádka s barbeque a houpací sítí.

Suite Sirena, 50mq, pro 2+2 osoby

Útulný apartmán sektorově rozdělený a pohodlně vybavený - manželská postel velkých rozměrů King-Size z krokodýlí kůže, krb, 2 rozkládací křesla, z kterých lze udělat pohodlná lůžka, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi, klimatizace s nastavitelnou teplotou, koupelna s rohovou hydromasážní vanou a sprchovým koutem, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf. Krytá terasa se zahradním nábytkem (stůl s ručně malovanou keramickou deskou a židle z kovaného železa), malá zahrádka s barbeque a houpací sítí.

Suite Bilocale Sole/Laghetto, 40mq, pro 2+2 osoby

Pohodlný apartmán bilocale - 1x pokoj s manželským lůžkem, obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi, klimatizace s nastavitelnou teplotou, koupelna s hydromasážní vanou, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf. Krytá terasa se zahradním nábytkem (stůl s ručně malovanou keramickou deskou a židle z kovaného železa), malá zahrádka s barbeque a houpací sítí.

Suite Villino Girasole, 36mq, pro 2+1 osob

Samostatná vilka - 1x pokoj s manželským lůžkem a jedním samostatným lůžkem, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi, klimatizace s nastavitelnou teplotou, koupelna s hydromasážní vanou, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf.  Soukromá zahrádka s krytou terasou se zahradním nábytkem, s barbeque a houpací sítí.

Suite Le Palme, 32mq, pro 2+2 osoby

Samostatná vilka  - 1xmanželské lůžko, obývací zóna s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, krb, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi, klimatizace s nastavitelnou teplotou, koupelna s hydromasážní vanou a sprchovým koutem, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf. Krytá terasa se zahradním nábytkem (stůl s ručně malovanou keramickou deskou a židle z kovaného železa), prostorná zahrádka s barbeque a houpací sítí.

Suite Bilocale Luna, 50mq, pro 2+2 osoby

Pohodlný apartmán bilocale - 1x pokoj s manželským lůžkem, obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi, klimatizace s nastavitelnou teplotou, koupelna s hydromasážní vanou, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf. Krytá terasa se zahradním nábytkem (stůl s ručně malovanou keramickou deskou a židle z kovaného železa), malá zahrádka s barbeque a houpací sítí.

Suite Villino Venere, 54 mq, pro 2 + 3 osoby

Samostatná vilka s maximálním soukromím - 1x pokoj s manželským lůžkem a krbem, obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 2 osoby a 1 samostatné lůžko, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi, klimatizace s nastavitelnou teplotou, koupelna s hydromasážní vanou, sprchový kout, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf. Krytá terasa se zahradním nábytkem (stůl s ručně malovanou keramickou deskou a židle z kovaného železa), prostorná zahrádka s barbeque a houpací sítí.

Suite Bilocale Fienile, 45 mq, pro 2 + 2 + 2 osob

Pohodlný apartmán bilocale - 1x pokoj s manželským lůžkem a samostatným lůžkem, sousedící s apartmánem monolocale (manželská postel, rozkládací křeslo, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi, včetně elektrické trouby, klimatizace s nastavitelnou teplotou, 2x koupelna s hydromasážní vanou, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf. Zahrada z obou stran apartmánu, krytá terasa se zahradním nábytkem, s barbeque a houpací sítí.

Suite Villino Oasi, 40 mq, pro 2 + 2 osoby

Samostatná vilka se soukromým bazénem, maximální klid, pohodlí a elegance - 1x manželské lůžko s baldachýnem, obývací zóna s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi, klimatizace s nastavitelnou teplotou, prostorná koupelna s hydromasážní vanou pro dva, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf.  Prostorná soukromá zahrada s malým privátním bazénem s hydromasáží, lehátka, venkovní sprcha, krytá pergola se zahradním nábytkem.  barbeque a houpací síťí. 2 privátní místa pro auto.

Suite Trilocale Orchidea, 61 mq, pro 4 + 2 + 2 osoby

Pohodlný apartmán trilocale - 1x pokoj s manželským lůžkem, která se dají rozdělit, 1x pokoj s manželským lůžkem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, kuchyňský kout s nádobím a všemi potřebnými elektrospotřebičemi,  včetně elektrické trouby, klimatizace s nastavitelnou teplotou, koupelna s hydromasážní vanou pro dva, fén na vlasy, TV 32", wi-fi, sejf. Prostorná soukromá zahrada, krytá pergola se zahradním nábytkem, barbeque a houpací sítí. Soukromé parkování.

RESTAURACE

CENY:

 • Vyžádejte si přesnou cenu v agentuře dle termínu vašeho pobytu
 • Minimální pobyt v hlavní sezóně 1 týden od soboty do soboty, mimo hlavní sezonu 3 noci

PLATBA: 

 • Záloha na rezervaci 50% z ceny pronájmu 
 • Doplatek: 1 měsíc před příjezdem

CENA ZAHRNUJE:

 • elektrická energie, voda, plyn
 • finální úklid kromě kuchyňského koutu, který musí uklidit hosté
 • ložní prádlo a ručníky
 • klimatizace
 • bazén
 • Wi-fi
 • BBQ
 • parkoviště
 • hřiště (tenis, volejbal, obří šachy, ping-pong)
 • dětské hřiště

DOPLATKY NA MÍSTĚ:

 • vratná kauce - 100 Euro
 • pobytová taxa - 1,5 Euro/os/den, max na 7 dní (neplatí pro děti do 14 let)
 • přidané lůžko pro děti - 10 Euro/os./týden

OSTATNÍ:

 • zvířata povolena za poplatek 12 Euro/den
 • K dispozici je bazén a sprcha pro psy, výběhy a dráha agility
 • majitelé mluví anglicky, italsky, rusky
 • minimální pobyt 1 týden, mimo sezonu 3 dny
 • snídaně 12 Euro/os. formou bufetu
 • obědy-večeře - výběr z menu v restauraci
 • bar u bazénu
 • na objednání masáže

CHECK IN: 15,00-22,00h 

CHECK OUT: 10,00h

VZDÁLENOSTI:

 • Grosseto - 10 km
 • moře Marina di Grosseto - 6 km
 • Castiglione della Pescaia - 13 km
 • Marina di Alberese - 28 km
 • Talamone - 35 km
 • Porto Santo Stefano - 53 km
 • Terme di Saturnia - 66 km
 • Pitigliano - 87 km
 • Follonica - 35 km
 • Piombino trajekt na Elbu - 80 km
 • Montalcino - 70 km

OBLAST MAREMMA

Ten "bohem zapomenutý" kraj na jihu Toskánska, ve směru na Řím, býval divočinou plnou neprůchodných, zrádných močálů, zamořených zhoubnou malárií. Dnes z Maremmy zůstaly jen nepatrné zbytky, chráněné jako přírodní rezervace. Kdo sem vstoupí, má dojem, že už není v Evropě, ale v jakési exotické krajině Indie, Afriky či Jižní Ameriky...

Bažiny a pahorky Maremmy poprvé obdělávali Etruskové a poté Římané. Po zániku římské říše však oblast padla za oběť záplavám a malárii. Tyto dvě pohromy zanechaly Maremmu takřka neobydlenou až do 18. století. Od té doby byla půda vysušena, zavlažovací kanály vyčištěny a na úrodné půdě se začalo rozvíjet zemědělství.

Úchvatný Parco Naturale della Maremma - jeden z mála civilizací nedotčených pobřežních pásů v Itálii - byl založen v roce 1975, aby se zachovala původní flóra a fauna a zabránilo výstavbě. Park můžete prozkoumat pouze pěšky nebo vyhlídkovým autobusem z Alberese. Lépe přístupné jsou některé pobřežní oblasti, jako třeba překrásná pláž v Marině di Alberese nebo krajina v okolí Talmone na jihu.

Svým teplejším, sušším a slunnějším klimatem se odlišuje od zbytku regionu: je bohatá na typickou středozemní vegetaci pokrývající kopce, na aromatické rostliny a palmy rostoucí podél písečných pláží. Pobřeží Maremmy se vyznačuje křišťálově čistým mořem , kde se střídají útesy a slunné pláže s velmi jemným pískem a drží prvenství nejčistších pláží v Itálii. Je možné si udělat výlet na plachetnici, na výletní nebo rybářské lodi, zkoumat barevné dno moře a podmořské živočichy v jednom z nejmalebnějších areálů v oblasti středozemního moře. K návštěvě toskánských ostrovů můžete použít i běžný trajekt.

Pobývat v oblasti Maremma znamená být v úzkém kontaktu s přírodou díky mnoha chráněným parkům a přírodním rezervacím (národní park Maremma o rozloze cca 100 km2, 13 přírodních rezervací různých typů a různé oázy WWF - World Wide Fund of nature) .