Program

1.den

16,00 - 18,00 / Příjezd, ubytování

18,00 / Welcome drink a krátká informační schůzka o programu následujících dnů

19,00 / večeře v rodinné restauraci agrofarmy (bez nápojů)

2. den

8,00 - 9,30 / snídaně

9,30 - 12,30 / Lekce italštiny, na které se vzájemně seznámíme, naučíme se představovat a dozvíme se něco o místních zvycích. Vše, co jsme se naučili, si budeme moci vyzkoušet v rozhovorech s domácími.

12,30 - 16,00 / volný program, koupání v bazénu, siesta

16,00 / exkurze a ochutnávka čokolády.

Při této voňavé návštěvě budeme moci sledovat všechny kroky výroby, od kakaa po finální balení. Budeme ochutnávat a v obchůdku si pak nakoupíme všechny hříšně dobré čokolády.

19,00 / večeře v rodinné restauraci agrofarmy (bez nápojů)

3. den

8,00 - 9,30 / snídaně

9,30 - 12,30 / Lekce italštiny na téma Pizza-Pasta-Gelato.

Probereme, co jsme viděli předešlý den na čokoládové ochutnávce a v tématu jídlo a italské dobroty budeme dále pokračovat. Dozvíme se něco o toskánské kuchyni, jak vypadá klasické italské/toskánské menu, naučíme se základní fráze, jak si koupit zmrzlinu nebo si objednat kávu či jídlo v restauraci.

12,30 - 16,00 / volný program, koupání v bazénu, siesta

16,00 / sejdeme se v centru lázeňského městečka Montecatini Terme, navštívíme gelaterii, kde si sami zkusíte koupit různé druhy zmrzliny nebo šálek kávy u našeho dobrého přítele a výborného zmrzlináře Andrey.

volný program, nákupy a prohlídka města

20,00 / večeře v rodinné restauraci agrofarmy (bez nápojů)

4. den

8,00 - 9,30 / snídaně

9,30 - 12,30 / Lekce italštiny. 

Čeká nás velké téma - cestování. Naučíme se základní fráze a slovíčka. Kudy se jde ke katedrále - destra o sinistra? Kde koupím jízdenku na vlak a vstupenku do galerie?  a vše si odpoledne vyzkoušíme v praxi, kdy se vydáme na cestu vlakem.

12,30 - 16,00 / volný program, koupání v bazénu, siesta

V podvečerních hodinách se sejdeme u lanovky v Montecatini Terme a vyjedeme do historického centra města Montecatini Alto, kde budete mít čas na prohlídku a podvečerní apertitivo na zahrádce restaurace.

20,00 / večeře v rodinné restauraci agrofarmy (bez nápojů)

5. den

8,00 - 9,00 / snídaně

Dnes bude náročný den plný dojmů a nových zážitků. Naše lekce italštiny proběhne v praxi, a to nikde jinde než v centru toskánské metropole, ve Florencii. Tady budete moci naslouchat kulometnému Danteho jazyku, okukovat eleganci Italek a všímat si rozdílů mezi cizinci a domorodci.  Vychutnáme si tu pravou toskánskou atmosféru v romantických zákoutích, dech beroucích náměstích a klikatých uličkách tohoto renesančního skvostu.

9,45 / sraz na nádraží Montecatini Terme a odjezd vlakem do Florencie. Cesta trvá asi hodinku a končí přímo v centru města.

11,00 - 14,00 / "Gastro Tour" Florencie

naše skvělá průvodkyně Štěpánka nás provede po renesanční Florencii, kde uvidíte ty nejdůležitější památky toskánské metropole a během prohlídky si uděláme několik gastro zastávek s malými ochutnávkami. Dostanete také tipy, kde si nakoupit a kam si zajít na lehčí pozdní oběd.

Odpoledne volný program ve Florencii

18,00 / odjezd vlakem zpět do Montecatini Terme

20,00 / večeře v rodinné restauraci agrofarmy (bez nápojů)

6. den

8,00 - 9,30 / snídaně

9,30 - 12,30 / Lekce italštiny. La Famiglia. 

Jedna z nejdůležitějších věcí v životě Italů je rodina. Na této lekci si popovídáme a tradicích a zvycích italských rodin. Naučíme se, jak pojmenovat jednotlivé členy rodiny, jejich charakterové vlastnosti, vzhled a co znamená tzv. bella figura.

Odpoledne volný program, koupání v bazénu, siesta, procházky po okolních kopcích nebo poslední nákupy.

19,00 / rozlučková večeře o několika chodech v rodinné restauraci agrofarmy.

7. den

8,00 - 9,30 / snídaně

Do 10,00 rozloučení, odjezd


Malá změna programu vyhrazena z organizačních důvodů nebo nepříznivého počasí.

Pořadatel si vyhrazuje právo potvrdit konání akce či akci zrušit, pokud nebude přihlášen minimální počet účastníků.